plnlenfrdeitrues

Jaśkowo mistrzem PSPal Wyróżniony

Jaśkowo mistrzem PSPal

W sobotę 25 sierpnia 2018r. na Stadionie RKS Skra w Warszawie odbyły się, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe, otwarte Mistrzostwa PSPal w Palanta.
Do rywalizacji w rozgrywkach zgłosiły się zespoły z Jaśkowa, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i dwa z Cyprzanowa. Każda z drużyn miała do rozegrania pięć meczów, których wyniki decydowały o końcowej klasyfikacji w turnieju. Reprezentacja Jaśkowa, od początku turnieju wiodła prym w sportowej rywalizacji, nie dając drużynom przeciwnym szans na wygraną.
PSPal Jaśkowo zwyciężyło we wszystkich pojedynkach i ostatecznie zajęło I miejsce w Otwartych Mistrzostwach PSPal w Palanta.
Klasyfikacja końcowa kształtowała się następująco:
I miejsce - PSPal Jaśkowo,
II miejsce - PSPal Rzeszów,
III miejsce - PSPal Kraków,
IV miejsce - PSPal Warszawa,
V miejsce - Cyprzanów 1,
VI miejsce - Cyprzanów 2.
Nagrodą w turnieju był okolicznościowy puchar, dyplomy dla każdego z zawodników oraz wytoczony specjalnie na tę okazję ultralekki kij do gry w palanta.
Wysoka klasyfikacja drużyny z Jaśkowa jest efektem pracy włożonej podczas treningów, które odbywały się w czasie tegorocznych wakacji trzy razy w tygodniu. Każdy z treningów rozpoczynał się rozgrzewką na siłowni, a kończył kąpielą w jeziorze na miejscowym kąpielisku.
Tradycyjna polska gra w palanta jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego i dobrą zabawą, co widać na przykładzie jaśkowskiej drużyny, która zamierza uczyć gry najmłodszych mieszkańców sołectwa. Wszystkich zainteresowanych grą w palanta PSPal zaprasza do Jaśkowa.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć, a promocja naszej Gminy Zalewo, województwa warmińsko- mazurskiego w wykonaniu PSPal Jaśkowo zasługuje na najwyższe uznanie.
Dziękujemy zawodnikom, młodzieży, całej społeczności Jaśkowa, a w szczególności Pani Jadwidze Petrykowskiej Sołtys Sołectwa Jaśkowo.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 28 sierpień 2018 09:02
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę