plnlenfrdeitrues

Dni Seniora w gminie Zalewo Wyróżniony

Dni Seniora  w gminie Zalewo

W kalendarzach można znaleźć kilka dat, do których przypisane jest Święto Seniorów:
1 października- Światowy Dzień Seniora, 20 listopada- Ogólnopolski Dzień Seniora, 20 października- Europejski Dzień Seniora.
Na terenie Gminy Zalewo również odbywały się uroczystości zawiązane z Dniem Seniora. Do współpracy przy organizacji tych spotkań włączyło się Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie oraz zalewskie Jezioranki.
W październiku Dzień Seniora odbył się w Urowie, gdzie inicjatorką spotkania była Sołtys Sołectwa Urowo Ewa Nykołyszak.
Natomiast 13 listopada Dzień Seniora odbył się w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury. Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, w tym Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego, przedstawicieli Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarządu Rejonowego z siedzibą w Morągu Jana Dębskiego, Hanny Ryfy, Barbary Tolak, Wiesławy Omelan.
Uroczystość uświetniły występy wokalne Jezioranek oraz Martyny Sostek i Julii Sprawki.
Były kwiaty, życzenia i mnóstwo pozytywnej energii.
Kilka dni później Dzień Seniora obchodzono w Borecznie. Sołtys Sołectwa Boreczno Anna Radecka wraz z Radą Sołecką przygotowali słodki poczęstunek i wiele własnoręcznie wykonanych niespodzianek.
27 listopada mieszkańcy Jaśkowa także uczcili swoich „młodych duchem” mieszkańców organizując spotkanie, na którym nie zabrakło słodkiego poczęstunku i wspólnych tańców.
Wszystkie spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.
 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę